منوی دسته بندی

نحوه تراشیدن و مراقبت از ناخن ها

nail care

در این جلسه از صفحه ملوتار قرار است آموزشی در رابطه با نحوه تراشیدن ناخن های دست چپ و راست برای نوازندگی گیتار و روش های مراقبت از ناخن‌ها را برای شما ارائه دهیم.

تا پایان این جلسه همراه ما باشید.

ویدئو کامل آموزش تراشیدن ناخن‌ها و نکات مراقبت از آن‌ها

پخش ویدیو

ناخن های دست چپ در نوازندگی گیتار

به دلیل اینکه دست چپ، وظیفه‌ی انگشت‌گذاری را در نوازندگی گیتار به عهده دارد و همچنین استایل خاصی که انگشت ها برای انگشت‌گذاری دارند، دست چپ ما باید فاقد ناخن باشد.

در نتیجه ناخن های 1، 2، 3، 4 دست چپ را از ته کوتاه می‌کنیم اما این را هم باید مدنظر قرار داد که کوتاه کردن ناخن‌ها در برخی افراد، به دلیل بالاتر بودن مرز سفیدی ناخن‌ها و چسبیده بودن ناخن به پوست زیرین، کمی سخت‌تر است که آن‌ها نیز می‌توانند با سابیدن ناخن‌ها این مشکل را برطرف کنند.

left hand nail

ناخن های دست راست در نوازندگی گیتار

در ابتدای این توضیح باید به شما یادآوری کنیم که برخی از افراد که به تازگی می‌خواهند به سراغ نوازندگی بروند، فکر می‌کنند که در نوازندگی گیتار باید اندازه‌ی ناخن‌ها بسیار بلند باشد، اما این طرز فکر کاملا غلط است.

اولین چیزی که در ناخن های دست راست بسیار قابل اهمیت است، ارتفاع ناخن های دست راست و مقدار بلند بودن آن می‌باشد که برای انگشت های i m a x  به این صورت است که زمانی که ناخن را از کنار به صورت عمودی نگاه می‌کنید، باید ناخن به اندازه‌ی بسیار کمی بالاتر از سطح سرانگشت باشد، و برای تست این کار می‌توانید از خط کش یا خودکار استفاده کنید.

right hand nail

نحوه تراشیدن و ابزار تراشیدن ناخن

دومین چیزی که بسیار مهم است، نحوه‌ی تراشیدن و ابزار تراشیدن ناخن می‌باشد.

دو ابزار برای این کار برای شما پیشنهاد می‌کنم.

nail tools

سوهان ناخن

توجه کنید که سوهان مورد نظر دندانه های ریزی داشته باشد و ناخن های ما را بریده بریده یا به اصطلاح ریش ریش نکند.

سمباده کاغذی

این نوع سمباده کاغذی را می‌توانید از ابزار فروشی ها یا رنگ فروشی ها تهیه کنید که دارای شماره های مختلفی است که بهترین شماره برای استفاده ی شما، شماره ی 400 این سمباده می‌باشد.

اصول نگهداری و تقویت ناخن در نوازندگی

سوهان کشیدن ناخن‌ها

سوهان کشیدن ناخن‌ها به صورت مرتب و هر روز، نه برای کوتاه کردن ناخن بلکه برای نشکستن و جلوگیری از آسیب در کارهای روزمره که امکان دارد به مرور زمان ترک‌هایی بر روی ناخن شما ایجاد کند که قابل دیدن نیست.

استفاده از روغن زیتون

فقط کافیست زمان هایی از روز خود را که مشغول فعالیتی نیستید، سر ناخن‌های خود را در روغن زیتون گذاشته و بعد از مدتی آن‌ها را با دستمال پاک کنید.

استفاده از آبلیمو

نگه داشتن ناخن‌ها در آبلیمو هم می‌تواند به محکم و ضخیم شدن ناخن‌های شما کمک کند.

استفاده از عصاره گیاه دم اسبی

عصاره گیاه دم اسبی برای تقویت ناخن‌ها مناسب است که می‌توانید آن را از فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی و یا داروخانه‌ها تهیه کنید.

مصرف روزانه زینک

خوردن قرص زینک یا روی که برای رشد مو و ناخن بسیار مفید است و می توانید آن را از داروخانه‌ها تهیه کنید.

توجه داشته باشید که پیش از خوردن آن با پزشک خود مشورت کنید.

خوردن دانه کدو، نخود، پودرکاکائو، بادام زمینی، قارچ، اسفناج و … نیز برای سلامت شما و ناخن‌هایتان به صورت چشمگیری تاثیر دارد.

عدم استفاده از لاک یا برق ناخن

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا استفاده از لاک یا برق ناخن هم می تواند مفید باشد؟

در جواب این سوال باید بگویم که استفاده از این مواد شیمیایی باعث فرسایش و ضعیف شدن سطح کلی ناخن و همچنین ضعیف شدن لایه ی زیرین ناخن خواهد شد و من آن را پیشنهاد نمی‌کنم.

 

 

 

ممنون از توجه شما به این آموزش

اگر ایده یا نظری داشتید می‌توانید زیر همین ویدئوبرای ما کامنت بگذارید.

منتظر پیشنهادات شما عزیزان و هنرمندان هستیم.

آرتین کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *