منوی دسته بندی

نت های سیم ششم گیتار

guitar sixth string

در این جلسه از صفحه ملوتار می‌خواهیم نت های سیم 6 گیتار را به شما آموزش دهیم، با توجه آموزش های جلسات قبل، در پایان این جلسه شما دوستان و هنرجویان عزیز و همراهان همیشگی این صفحه به صورت کامل تمام نت های روی 6 سیم گیتار را بر روی سردسته گیتار آموزش دیده اید و یک قدم بسیار بزرگ برای پیشرفت نوازندگی خود برداشته اید.

ویدئو کامل جلسه پانزدهم: نت های سیم ششم گیتار

پخش ویدیو

نت های سیم ششم گیتار

نت می

نت می سیم ششم

اولین نتی که بر روی سیم 6 گیتار یاد می‌گیریم، نت می نام دارد، جای این نت در خطوط حامل زیر سومین خط فرعی از پایین خطوط حامل است. و بر روی گیتار سیم ششم به صورت دست باز (بدون انگشت گذاری دست چپ) نواخته می‌شود.

تمرین 1

تمرین نت می سیم ششم گیتار

نت فا

نت فا سیم ششم

دومین نتی که بر روی سیم ششم یاد می‌گیریم نت فا نام دارد، جای این نت در خطوط حامل روی سومین خط فرعی از پایین خطوط حامل است. و بر روی گیتار سیم ششم با انگشت 1 فرت 1 را می‌گیریم و ضربه می‌زنیم.

تمرین 2

تمرین سیم ششم گیتار نت فا

نت سل

نت سل سیم ششم

سومین نتی که بر روی سیم ششم یاد می‌گیریم نت سل نام دارد، جای این نت در خطوط حامل زیر دومین خط فرعی از پایین خطوط حامل می‌باشد. و بر روی گیتار سیم ششم را با انگشت 3 فرت 3 می‌گیریم و ضربه می‌زنیم.

تمرین 3

تمرین سیم ششم گیتار نت سل

آهنگ آستوریاس Asturias

و حالا در این قسمت یک قطعه‌ی ساده شده بر روی سیم های باس گیتار را با استفاده از نت‌هایی که تاکنون گفتیم، به شما آموزش می‌دهیم.

Asturias1
Asturias2
آرتین کریمی

‫6 نظر

  • سحز گفت:

    سلام استاد پس نت های خطوط بالای خط حامل چی؟ اونها رو اموزش نمیدید؟

  • الهام ساریخانی گفت:

    بسیار عالی و کاربردی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *