منوی دسته بندی

تمرین انگشت‌گذاری دست چپ

در این مقاله می‌خواهم یک تمرین ساده و کاربردی را برای بهبود انگشت گذاری دست چپ به شما آموزش بدم،با من همراه باشید.

ویدیو کامل آموزش تمرین انگشت‌گذاری دست چپ

پخش ویدیو

مهم‌ترین مشکل انگشت‌گذاری دست چپ در نوازندگی گیتار

اگرهنوز با اصول اولیه انگشت‌گذاری دست چپ آشنا نیستید و تازه شروع به نواختن گیتار کردید حتما جلسه پنجم آموزش گیتار را تماشا کنید.

در این ویدیو قواعد و اصول انگشت‌گذاری را کامل به شما آموزش دادم،مهم‌ترین مشکلی که شما برای دست چپ با آن مواجه هستید و ممکن است خودتان هم متوجه این مسئله نشده باشید تفکیک نبودن کارایی عصب‌های انگشتان شماست.

حالا این یعنی چی؟در حالت عادی در زندگی روزمره مغز ما اکثراً پیام های مشابه را به همه انگشتان‌مان می‌فرستد،به طورمثال مغز دستور می‌دهد که دست ما باز باشد یا اینکه دستور می‌دهد که دست ما بسته باشد و در این باز و بسته شدن می‌بینید که همه انگشت‌ها کار مشابه انجام می‌دهند و همین عادت باعث می‌شود کار ما به عنوان یک نوازنده سخت شود و برای بهبود دادن باید تمریناتی انجام بدهیم که هر انگشت مستقل از بقیه انگشت‌ها حرکتی را جداگانه انجام بدهد.

تمرینات انگشت‌گذاری دست چپ

در این مقاله یکی از این تمرینات را برای شما توضیح دادم که می‌توانید هر روز این تمرین را چند دقیقه‌ای قبل از شروع تمرین‌های خود انجام دهید.

برای این تمرین انگشت یک را پشت فرت هفت قرار می‌دهیم و چهار ضرب پیکادو می‌زنیم بدون اینکه انگشت خود را برداریم به فرت بعدی می‌رویم و به همین ترتیب این کار را برای انگشتان بعدی انجام می‌دهیم.

نکته‌ای که در رفتن به سیم بالایی وجود دارد این است که ما نباید همه انگشت‌‌ها را برداریم و انگشت یک را به سیم بالایی ببریم.وقتی که چهار انگشت‌مان روی سیم یک قرار گرفته است بدون اینکه انگشت‌های دو،سه،چهار تکان بخورند فقط انگشت یک را بالا می‌بریم و پیکادو روی سیم دو قرار دارد و بعد انگشت دو، بدون اینکه انگشت‌های سه و جهار تکان بخورند و بعد از آن برای انگشت‌های بعدی این مراحل را انجام می‌دهیم.

دقت کنید که در برگشت این حرکت به سمت پایین سختی کار دو چندان می‌شود یعنی ما باید انگشت یک را روی سیم پایینی بیاوریم و انگشت یک را روی سیم پنج به صدا دربیاوریم

انگشت دو،سه،چهار ما از زیر انگشت،نباید با سیم پنجم تماس پیدا کنند،این کار را بعد برای انگشت دو و بعد از آن برای  انگشت سه و چهار انجام می‌دهیم و به همین ترتیب این کار را برای سیم‌های بعدی انجام می‌دهیم.

خب این هم یک تمرین بسیار راحت برای انگشت‌گذاری دست چپ بود،سعی کنید این تمرین را هر روز قبل از شروع تمرینات‌تان انجام دهید.

آرتین کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *