منوی دسته بندی

آموزش ریتم 6/8 اسلوراک

یکی از زیباترین ریتم ها برای ریتم‌نوازی و خواندن آهنگ‌ها در گیتار، ریتم 6/8 اسلوراک Slow Rock می‌باشد. در این ویدئو می‌خواهیم این ریتم زیبا و کاربردی را به شما آموزش دهیم.

ویدئو کامل آموزش ریتم 6/8 اسلوراک Slow Rock

پخش ویدیو

ریتم 6/8 اسلوراک Slow Rock

یادگیری این ریتم بسیار آسان و به کارگیری آن به دلیل تعداد ضربات زیاد در هر میزان در آهنگ‌های پاپ کمی دشوار است اما با تمرین و تکرار آسان خواهد شد.
در جلسات قبل از این صفحه، تکنیک آپاگادو یا رایت را به شما آموزش داده‌ایم.

خلاصه ای از تکنیک آپاگادو

تکنیک آپاگادو از دو بخش تشکیل شده است
۱) ضربه‌ی i به سمت پایین گیتار
۲) گرفتن صدای گیتار با پهلوی دست راست (نرمی کنار دست راست)

ترتیب و نوع ضربات ریتم 6/8 اسلوراک Slow Rock

این ریتم شامل 6 ضربه ی‌رفت و برگشت i به سمت پایین و بالا می‌باشد که در ضرب چهارم تکنیک آپاگادو را اجرا می‌کنیم، به این صورت که سعی می‌کنیم در زمان رفت انگشت i به سمت پایین گیتار صدای بم‌تری تولید شود و در برگشت i به سمت بالا صدای تریبل‌تری تولید شود.
برای اجرای این ریتم بر روی مترونوم، می‌توانیم مترونوم خود را بر روی 6/4 چنگ یا 6/8 دولاچنگ تنظیم کنیم به این صورت که مترونوم ما در هر عدد 2 ضرب را اجرا کند.

روش دوم نواختن ریتم 6/8 اسلوراک

این روش هم مانند حالت قبلی می‌باشد با این تفاوت که در زمان اجرای این ریتم ضرب ((و)) بعد از 1 و ضرب 2 را حذف می‌کنیم و به جای آن‌ها چیزی نمی‌زنیم.

آرتین کریمی

‫4 نظر

 • تیران گفت:

  استاد عزیز سپاس که بسیار ظریف و با صبوری بی نظیر نکته ها را بازگو میکنید
  با آرزوی توفیق روز افزون .

 • امین اجاقی گفت:

  سلام بر استاد عزیز و گرامی درود خدای متعال بر شما برکات آسمانی خدا شیرینی زندگیتان این ویدئو را دیدم بسیار نیکو و عالی و بسیار شادی بخش است بسیار ممنونم گوشیم پیشم نبود تو اینستا پیام بدم برکت خدای متعال بر شما و عشق زندگیتان و خانواده محترم و دوستان و آشنایانتان. 3:

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *